Світ кривих дзеркал: Росія поскаржилась в ЄСПЛ на боротьбу України з російською агресією та окупацією

Без рубрики 23 июля 2021 пока нет комментариев

Влада Російської Федерації відзначилась переписуванням не лише історії, спотворюючи відомості про Київську Русь, Другу світову війну та совєтський період, а й вміло перекручує факти недалекого минулого, будуючи паралельний світ кривих дзеркал.

Зокрема, 22 липня 2021 року РФ звернулась до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), подавши до установи скаргу проти України на підставі статті 33 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Телеграм-канал Генеральної прокуратури Росії повідомляє, що у скарзі перераховані цілі групи правопорушень, у яких Кремль звинувачує офіційний Київ.

До таких у Кремлі зарахували:

  • відповідальність влади України за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі та жорстоке поводження з людьми під час Революції Гідності, у Будинку профспілок в Одесі, а також, під час проведення Антитерористичної операції;
  • практика придушення свободи слова шляхом заборони засобів масової інформації, переслідування російських та проросійських журналістів;
  • політика дискримінації російськомовного населення, витіснення російської мови з системи освіти та обслуговування клієнтів;
  • загибель людей внаслідок обстрілів Збройними силами України суміжних з РФ територій;
  • позбавлення виборчих прав окремих мешканців Південного-Сходу України;
  • блокування Північно-Кримського каналу, як основного джерела прісної води для окупованого Росією Кримського півострову;
  • збиття літака авіакомпанії “Малазійські авіалінії” рейсу МН17, внаслідок незакриття владою України повітряного простору над зоною бойових дій;
  • відмова у наданні допомоги слідчим органам РФ у розслідуванні злочинів.

Як бачимо, Кремль цілком і повністю покладає на Україну відповідальність за підтримку Росією режиму Януковича, окупацію Росією Криму та частини Донецької і Луганської областей, вбивства українців проросійськими терористами та російськими Збройними силами на Донбасі, і, що є чи не найбільш цинічною заявою, за збиття малазійського Боїнгу у 2014 році.

Офіційна Москва настільки сильно шаленіє від того, що Україна не захотіла змиритись з окупацією власних територій та щосили протидіє токсичній російській пропаганді на власній території, що навіть звернулась до Європейського суду з прав людини.

При цьому, варто нагадати, що серед власного населення Кремль проповідує загнивання європейської демократії та встановила перевагу власного законодавства над міжнародним. Однак, з огляду на рішучу боротьбу України з окупантами, в РФ зненацька вирішили апелювати до авторитетної міжнародно-правової судової установи.

У скарзі РФ на адресу ЄСПЛ, Кремль вимагає від Європи зобов’язати Україну припинити такі кричущі порушення, як блокування водопостачання до Криму, обмеження мовних прав, заборона трансляції російськомовних телеканалів, у першу чергу, тих, що належать куму Владіміра Путіна Віктору Медведчуку, та заборона окремих російських інтернет-платформ.

Зрозуміло, що така абсурдна заява не буде серйозно сприйнята ані в ЄСПЛ, ані цивілізованою світовою та європейською спільнотою. Але занепокоєння викликає зовсім інше – Росія не збирається змиритись з тим, що Україна відмовилась від ролі жертви і чинить відчайдушний опір російській агресії, відтак, агресія з боку Кремля буде лише наростати, бо поки існує незалежна українська державність, російський імперський режим постійно перебуває під загрозою.

Джерело: df.news