Перші на дружбу із окупантами?

Без рубрики 12 июля 2022 пока нет комментариев

Війна рф проти України змінила докорінно все. Кожний із нас, захищаючи нашу державу, вчиться жити по новому. Сьогодні питання релігійного становлення вкрай важливе для українських вірян. Розібратися у дійсності та правдивості тієї чи іншої інформації — основне завдання членів Вікторіанського братства святого апостола Андрій Первозваного.

Наше Братство не залишається осторонь, а започатковує нову рубрику – «Друг окупанта». В цій рубриці ми будемо розповідати нашим читачам про священиків (а взагалі їх можна так називати?), які перейшли на співпрацю із ворогом і стали відкритими колаборантами.

Отже, відкриваємо нашу нову рубрику!

Настоятель Свято-Серафимівського храму УПЦ МП в місті Гола Пристань Херсонської області Геннадій Шкіль, канал якого в TikTok сьогодні складає близько 170 тисяч підписників, а у відеоблозі YouTube – близько 9 тисяч.

Геннадій Шкіль неодноразово дозволяв собі образи вірян Православної Церкви України: називав її «розкольницькою» та такою, що не має право на життя.

У Великодню ніч, наражаючи православних людей на небезпеку, заявив про плани влаштувати масове порушення комендантської години. Про це він написав під зверненням міського голови Голої Пристані Світлани Лінник. У ньому чиновниця заявила, що нічних богослужінь на Великдень у Голій Пристані не буде. Але пан Шкіль, мабуть, нічого не чув про комендантську годину, яка діяла у Голій Пристані із 21:00 до 06:00, та написав наступний коментар:

Проросійська риторика Шкіля підтверджуються його діями. Не забарившись горе-блогер священик, 27 червня 2022 року подає власні документи на отримання російського паспорту у паспортному столі м. Олешок, який окупанти відкрили того ж дня. Так сказати, перший в черзі.

Ми не знаємо чи доречно надавати подібного роду поради священикам-колоборантам, але пану Шкілю слід бути обережним, адже російський паспорт притягує біду.

Слава Ісусу!

Слава Україні!

Разом до перемоги!