На Закарпатті на мітингу вірян про вихід з УПЦ (МП) священник збив на авто людину

Без рубрики 2 мая 2022 пока нет комментариев

У суботу, 30 квітня, на Закарпатті у центрі смт Ясіня, що на Рахівщині, зібралися на мітинг місцеві віряни з бажанням закрити храми МП в Ясінській ОТГ. Люди написали заяву про вихід громади зі складу УПЦ Московського патріархату.

Як зазначив, настоятель Свято-Іллінського храму ПЦУ отець Володимир Костюшко, на збори приїхав благочинний УПЦ МП з села Чорна Тиса отець Віталій Кемінь (на фото).

«Перед людьми він розпинався, що він не є московська церква, — розповів отець Володимир, — доводив, що він УПЦ і тому подібне. Хоча люди йому доводили та показували статут, що вони належать російській православній церкві. Просили його підписати заяву про вихід з московського патріархату і він буде тут служити з усіма людьми, на рідній мові, але він сказав «ні!», порвав листок, сів у машину, хотів тікати, вдарив по газах і збив людину».

За його словами, потерпілого швидка допомога відвезла у лікарню, поліція задокументувала факт, приїхала слідча група. Люди налаштовані рішуче і не хочуть, щоби порушник уникнув покарання.

За словами керівника Рахівської райлікарні, наразі стан травмованого чоловіка стабільний, його життю нічого не загрожує. Нацполіція Закарпаття наразі інцидент не коментує.

В УПЦ МП інцидент назвали спробою рейдерського захоплення храму.

За словами владики Варсонофія, з початку війни росії в Україні наразі жодна громада на Закарпатті не перейшла до ПЦУ.

«Є розмови, є обіцянки, але реальних переходів ще не було. Чому? Тому що людей залякують. Ми бачили навіть певне журналістське розслідування, як у селі Річки приїхав «деятєль русского міра», громадянин рф Марк Петровцій, митрополит Хустський і Виноградівський. На службу люди йшли з впевненістю писати заяву про вихід з мп, а виходили з храму після богослужіння, Марк же ж приїхав не сам, а з «тітушками», то люди дуже швидко змінили свою точку зору. Вони виходили залякані і відмовлялися давати будь-які коментарі. Тобто людей на Закарпатті московська агентура в рясах залякує, на жаль», — розповів владика Варсонофій.

Тим часом у Ясінях віряни громади та священнослужителі хочуть, аби питання їхнього переходу під юрисдикцію Православної Церкви України та покарання священника, який збив чоловіка, вирішилося згідно із законами України, а винні понесли справедливе покарання.