Отримавши від Вас – наших читачів приємний та вкрай важливий для нас фідбек стосовно нашого попереднього матеріалу про славнозвісну Хустську та Виноградівську єпархію РПЦ в Україні ми вирішили посилити фокус нашої уваги саме цьому. Готувати даний матеріал ми розпочали незадовго до російського вторгнення в Україну, а закінчили буквально тиждень тому. На сьогодні, ми можемо впевнено сказати, що робота Вікторіанського братства потрібна. Ми це розуміємо та усвідомлюємо. Десятки коментарів та залишених реакцій, тисячі переглядів наших новин тільки підтверджують, що Православну церкву Україно потрібно захищати на інформаційному полі. Висвітлення, інформування наших громадян (релігійних громад, парафій тощо) щодо дійсної картини у релігійно-церковному середовищі – це наше основне завдання. Отже, повернемось до «героя» нашої статті. Цього разу до Вашої уваги ієромонах Української Православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ МП) Венедикт Хромий. Не важко здогадатися, що перед тим, як відректись від людських благ (читай – прийняття чернецтва) монах Венедикт займав посаду Голови Паломницького відділу не деінде, а у самій Хустській єпархії. Чи відрікся монах Венедикт повністю і пішов у Божі послушники – питання риторичне, але те, що він завдає шкоду національним інтересам України – це факт. Для цього він навіть створив профіль у забороненій на території України російській соціальній мережі «Вконтекте», де публікує вельми цікавий матеріал. Провівши кропітку працю, поспілкувавшись із небайдужими до нашої справи вірянами, Лицарі братства отримали інформацію, що монах Венедикт у найкращих традиціях має повний набір «руского міра»: у нього і «вєлікая пабєда 75 лет», і проросійські дописи, і пости очільника російської церкви кирила гундяєва. У нас навіть склалось таке відчуття, що монах Венедикт не в собі, адже він і територіально у Закарпатті виступає, як активний прихильник саме сепаратистського руху так званих «Закарпатських русинів». Щодо цього, нам навіть вдалось отримати коментар благочинного Рахівського благочиння Православної Церкви України отця Віктора Білана, який підтвердив нашу інформацію.
«Ми називаємо його місцевим сепаратистом, бо він і за неорусинство виступає, і проти наших парафій» - відмітив отець Віктор.
Краще ознайомившись із публікаціями Венедикта у соціальних мережах, ми зрозуміли, що поштовхом для його «сепаратиського натхнення» слугує проросійський блогер – Анатолія Шарій, який до недавнього часу у своїх соцмережах транслював люту ненависть до України. До речі, горе-блогера Шарія у травні цього року затримали в Іспанії, на даний час вирішується питання щодо його повернення (екстрадиції) до України. Надивившись відео Анатолія Шарія, монах під впливом російської пропаганди почав відчувати цю страшну недугу на собі, основні симптоми якої – це втрата реальності та здорового глузду. Так, Венедикт у своїх меседжах підтримує російську теорію про те, що не росія напала на Грузію, а саме Грузія на Цхінвалі. Для нас це вже, як своєрідна гіпотеза, про те, що вірус російської пропаганди вражає усіх без виключення. Як ми відмічали, Венедикт начебто пішов у чернецтво, проте пости очільника РПЦ кирила гундяєва постійно з’являються на особистій сторінці нашого монаха у «Facebook». Лицарі братства припускають, що це так званий прихований зв'язок між керівництвом РПЦ та її посіпаками. Не важливо де ти та у якому духовному чи релігійному сану перебуваєш, ти вакцинований російською пропагандою на все життя: зробив поширення певного допису – ти в строю, ти потрібний та продовжуєш працювати на російську пропаганду. Вже традиційно у цей складний для усіх нас час, ми підсумовуємо наш матеріал тим, що попереджаємо та закликаємо усіх вірян Православної Церкви України бути пильними та обачними, не довіряти російським пропагандистським наративам. Вірити у майбутнє України та у нашу українську церкву. У свою чергу Вікторіанське братство продовжує боротьбу на інформаційному полі. Виявляємо та інформуємо. Сильно не помилимось, якщо скажемо, що Венедикт, незважаючи на свій духовний вибір, діє на догоду Кремлю та різними способами підігрує РПЦ. Тому, сьогодні ми номінуємо Венедикта Хромия на почесне ювілейне 10-те місце у нашій базі-даних «Паноптикум». Далі буде...