У місті Бородянка, що навесні 2022 року був у російській окупації, активісти та військові зі скандалом виселили з храму Святого Архістратига Михаїла представників Московської церкви. Вони мали покинути храм ще влітку 2023 року, коли за рішення про перехід до ПЦУ проголосувало 220 парафіян.
Про це повідомило видання Главком у понеділок, 20 листопада. Під час окупації війська Росії використовували цей храм як в'язницю, де незаконно утримували місцевих жителів. Очевидці кажуть, що настоятель храму Віктор Талько співпрацював із військовими країни-агресора.
Віктор Талько навіть знімався в російських пропагандистських роликах, де говорив, що, якби російські війська вторглися в Україну в 2016 році, їх "з квітами зустрічали б".
"Людина, яка негативно ставиться до російських окупантів, не ходитиме з ними під ручку. Я бачила, як вона ходила з окупантами", – сказала одна з місцевих мешканок.
Влітку 2023 року активісти та жителі Бородянки змусили прихід храму Святого Архістратига Михаїла перейти від УПЦ МП до ПЦУ. Проте Віктор Талько в обхід закону спробував "подарувати" храм новоствореному підставному ТОВ. У результаті на дверях храму змінилися замки, а саму будівлю він фактично почав вважати своїм.
Вночі 20 листопада під храмом зібралися кілька десятків місцевих активістів та військовослужбовців, щоби остаточно виселити з храму попів Московської церкви.
Військовий Андрій Гайдай, який також знаходився на місці, розповів, що Талько знайшов підставну фірму та оформив договір дарування всього майнового комплексу, незважаючи на те, що це офіційно власність громади.
За його словами, близько 3 години ночі до храму почали прибувати шанувальники священика та Московського патріархату, хоча інформація про "кінцеве виселення" російських попів була закритою – її повідомляли лише правоохоронцям, щоб вони контролювали процес.
Деякі із захисників Московської церкви, як каже Гайдай, лізли у бійку та обливали людей водою із сіллю.
Попи вночі почали виносити з храму ікони та інше церковне приладдя, проте представники поліції їм завадили.
Як додало видання, священики Московської церкви погрожували звернутися до юристів через "порушення їхніх прав". Їхні речі досі залишаються у релігійних приміщеннях, тому чи виїдуть вони із храму самостійно – невідомо.