У Російській Церкві бояться, що після перейменування УПЦ МП громади перейдуть до “розкольників”

Без рубрики 23 марта 2021 пока нет комментариев

Перейменування УПЦ МП, як того вимагає українське законодавство, призведе до того, що “вона повинна буде перереєструвати всі свої єпархії, парафії, і в кожному конкретному місці буде чинитися тиск на віруючих, на священників, на архієреїв, щоб вони перереєструвалися в розкольницьку структуру”. Про це сказав у ефірі телеканалу “Росія 24” голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит …

Перейменування УПЦ МП, як того вимагає українське законодавство, призведе до того, що “вона повинна буде перереєструвати всі свої єпархії, парафії, і в кожному конкретному місці буде чинитися тиск на віруючих, на священників, на архієреїв, щоб вони перереєструвалися в розкольницьку структуру”. Про це сказав у ефірі телеканалу “Росія 24” голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон, йдеться на сайті РПЦ.

Коментуючи заснування ПЦУ, він каже, що “нова структура була створена на базі розкольницької групи, яка існувала з початку 90-х років і не має ніякої легітимності з точки зору православних канонів”.

“Це просто група самозванців, яку оголосили “церквою”. А канонічну Церкву, у якій понад 12 тисяч парафій, кілька сотень монастирів, понад сто архієреїв і мільйони віруючих, фактично оголосили поза законом”, – зазначив представник РПЦ.

Зокрема, він згадав про прийнятий Верховною Радою Закон, на підставі якого УПЦ МП має змінити назву на Російську Православну Церкву в Україні.

“По-перше, Церква сама вибирає свою назву. По-друге, тому що будь-яке примусове перейменування Української Православної Церкви в нинішніх умовах призведе до того, що вона повинна буде перереєструвати всі свої єпархії, парафії, а це значить, що в кожному конкретному місці буде чинитися тиск на віруючих, на священників, на архієреїв , щоб вони перереєструвалися в розкольницьку структуру”, – зазначив представник РПЦ.