Єрусалимський патріарх непрямо підтримав визнання автокефалії ПЦУ

Без рубрики 29 января 2021 пока нет комментариев

Єрусалимський патріарх Феофіл ІІІ непрямо підтримав визнання автокефалії Православної Церкви України. Він натякнув, що раніше УПЦ КП і УАПЦ були в розколі й краще їх визнати, щоб вони були частиною Церкви, бо «важливо бути частиною єдиної святої, вселенської і апостольської Церкви».

«Для всіх православних християн важливо бути частиною єдиної святої, вселенської і апостольської Церкви. Ті, хто розуміє, що таке свята, вселенська і апостольська Церква, добре зрозуміють мою відповідь на ваше запитання», відповів патріарх Єрусалимський Феофіл III сербському виданню Kurir, передає Credo.press

Про оцінку факту визнання Вселенським Патріархатом автокефалії ПЦУ він сказав: «Я б не хотів давати такий коментар, який міг би вплинути на єдність православних християн».

Разом з тим, глава Єрусалимського Патріархату жорстко засудив чорногорську автокефалію, відмовивши Чорногорської Церкви, яка не входить до складу Сербського патріархату, в статусі Церкви. Також він назвав Косово і Метохію «сербським Єрусалимом».

Патріарх Феофіл поділився своїм бажанням відвідати Сербію і висловився на підтримку вакцинації від коронавірусу. «Вакцина не зможе остаточно перемогти це лихо, що звалилась на світ, – сказав патріарх, – але вона, безумовно, допоможе врятувати життя і пом’якшити небезпечні наслідки, які коронавірус несе людству». Він порадив всім «робити щеплення за будь-яких обставин».

Джерело: df.news