Як РПЦ розколює Православну Церкву на прикладі Олександрійського Патріархату

Без рубрики 27 сентября 2021 пока нет комментариев

Вікторіанське братство протягом тривалого часу проводило аналітику наступної проблематики. Таким чином, для наших читачів ми підготували цікавий матеріал про те, що РПЦ взялася за створення паралельної структури на чужій для себе канонічній території Олександрійського Патріархату. Цей намір Данилового монастиря оформлений у журналі №61 засідання Синоду РПЦ від 24 вересня цього року, пише на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook релігійний експерт Олександр Єфременко.

Це історія, аналітика та інсайди агресивних методів РПЦ по відношенню до Олександрійської Церкви. Проте подібні сценарії РПЦ мають місце й в інших Помісних Церквах.

Створенням паралельної структури на канонічній території Олександрійської Церкви РПЦ почала займатися відразу після визнання Олександрійським патріархом Феодором автокефалії ПЦУ та поминання її предстоятеля — Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

З кінця 2019 року по вересень 2020 року РПЦ через Відділ зовнішньо церковних відносин (ВЗЦВ) та МЗС РФ вивчав настрої духовенства та шукав можливості для підбурення священнослужителів Олександрійського Патріархату проти свого предстоятеля.

Курував це питання у РПЦ архієпископ Лєонід, заступник голови ВЗЦВ Іларіона (Алфеєва).

У вересні 2020 року Москву таємно відвідали три священники з Кенії, які публічно очолили бунт проти патріарха Феодора, для подальших кроків у протистоянні своєму предстоятелю на догоду інтересам Москви. Подейкують, що ці священнослужителі отримали свої 30 срібників за службу РПЦ. Враховуючи скрутне становище парафій у регіоні, які по факту є дотаційними, РПЦ розпочала фінансування всіх священників Олександрійського Патріархату, які виступили проти свого предстоятеля.

На початку листопада 2020 року архієпископ Лєонід заявив, що в РПЦ розглядають варіанти прийняття в клір сотень священнослужителів Олександрійського Патріархату, що підтверджує домовленість з лідерами заколоту.

Вже тоді у РПЦ розуміли утопічність плану створення паралельної структури на чужій канонічній території:

  • адресна доставка коштів не зажди доходила до адресата, а губилася поміж посередників;
  • надвеликі і нераціональні (навіть для РПЦ) фінансові витрати — власного ресурсу РПЦ не вистачить на цю ситуативну авантюру на тривалий час;
  • відсутність надійного лідера, який би підписався під ситуативною авантюрою;
  • відраза та осудження підступних дій РПЦ в інших Помісних Церквах;
  • створена альтернативна еклезіологічна реальність (дії на чужій канонічні території) РПЦ гратиме проти самої ж РПЦ;
  • втрата підтримки навіть серед прихильників в інших Помісних Церквах.

У РПЦ сподівалися, що цей ситуативний план «грання мускулами» змусить патріарха Феодора змінити своє рішення. Це супроводжувалося потужною інформаційною кампанією, щоб ефект був більшим. Публічно збирали кошти на підтримку «канонічних бунтарів» та пропонували з позиції сили домовитися про «відкат назад у визнанні ПЦУ» з патріархом Феодором «не безкоштовно».

Учора РПЦ все ж офіційно оформила перший крок авантюри зі постворення паралельної структурі на канонічні території Олександрійського Патріархату. Його метою є підвищення ставок для того, щоб патріарх осудив Вселенського патріарха Варфоломія та скасував визнання автокефалії ПЦУ, завдяки чому РПЦ хоче отримати чергові бали у спробах перейняти першість у Православ’ї. Звичайно, це приправлено в РПЦ тезами про боротьбу «чистоту віри» та «єдиноканонічність».

Ми впевнені, що утопічний і завідомо провальний план РПЦ завершиться пшиком. Надто далеко і надто затратною буде паралельна структура в Африці. Оформивши таку структуру на зрадниках далеко не зайдеш — і це в РПЦ розуміють. Максимум, що можуть у РПЦ — створювати інформаційними інструментами «враження розділення» і шантажувати Вселенське Православ’я.

Але по факту паралельна структура на чужій канонічні території потопить залишки авторитету РПЦ на міжцерковному рівні.