Чорногорська криза

Без рубрики 25 мая 2020 пока нет комментариев

Як  стало нам відомо, 19 травня цього року після літургії в Цетинському монастирі митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій, який очолює Сербську православну церкву у Чорногорії, звинуватив президента цієї країни Міло Джукановича в проповідуванні «сатанинської церкви» та в бажанні «перетворити Чорногорію у демонічне, сатанинське об’єднання».

Причиною для цього були нещодавні заяви Міло Джукановича про необхідність відродження автокефальної церкви для справжніх патріотів незалежної Чорногорії, а також відкрита критика Сербського патріархату, який, на думку президента цієї країни, є знаряддям «великосербської гегемонії». Слід за цією заявою президента Чорногорії митрополит Амфілохій очікувано заявив, що теперішнє керівництво маленької європейської держави продовжує підтримувати «сатанинський шлях безбожництва».

Відомо, що Сербська православна церква вже тривалий час, як і Московський патріархат в Україні, веде активну ідеологічну обробку населення Чорногорії в інтересах правлячого у сусідній Сербії режиму, намагаючись тримати чорногорців в орбіті впливу Белграда. Справедливе бажання створити у Чорногорії Помісну автокефальну православну церкву зіштовхується з відчайдушним спротивом з боку давнього сателіта РПЦ. Така поведінка знайома усім патріотам України: нас цим не здивувати!

До речі, наприкінці лютого у Чорногорії «засвітився» і голова РПЦвУ Онуфрій, якого десантував туди Кремль для очолення протестної ходи у столиці країни Подгориці.

Отже, Чорногорія перетворюється у чергову «гарячу» точку світового православ’я через небажання Кремля випускати її з-під власного контролю. У цій боротьбі прогнозовано будуть застосовуватися ті ж самі технології і наративи, які зараз застосовуються РПЦ в Україні.

Незважаючи на це, абсолютно впевнені у тому, що ФСБ-шники у рясах отримають у Чорногорії прямо протилежний результат, ніж вони очікують. Тому що справедливість рано чи пізно перемагає!

Джерело: pravoslavie.ru, gordonua.com