У РПЦ вирішили перестати молитись за Архієпископа Кіпрського Хризостома

Без рубрики 22 ноября 2020 пока нет комментариев

20 листопада 2020 року архієреї РПЦ на Синоді Російської Православної Церкви вирішили припинити поминати у диптихах Архієпископа Кіпрського Хризостома ІІ. Це рішення опубліковане у Журналі засідання Священного Синоду РПЦ № 77, повідомляє patriarchia.ru.

У РПЦ також показали свої крокодилячі сльози, висловивши жаль з того факту, що Архієпископ Хризостом пом’янув за богослужінням предстоятеля ПЦУ Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Традиційно на Синоді РПЦ українську церкву назвали розколом.

«Неможливість поминання імені Архієпископа Кіпрського Хризостома II в диптихах, молитовного та євхаристійного спілкування з ним, а також співслужіння з тими ієрархами Кіпрської Церкви, які вступлять в церковне спілкування з представниками українського розколу», зазначено у Журналі Синоду РПЦ.

У російській церкві вирішили не вдаватись у богословські подробиці даного рішення, адже богослів’я це не сильна сторона російського православ’я. А саме російські архієреї не пояснили, що саме відбулось, коли кожен архієрей Кіпрської церкви, згідно статуту (стаття 12.2.b) Кіпрської церкви, у своїй єпархії згадав за богослужінням архієпископа Хризостома. Тому що саме таке згадування кіпрськими єрархами означає визнання канонічним (правильним) рішення архієпископа Хризостома визнати ПЦУ і жоден єпископ Кіпрської церкви не насмілився перестати згадувати архієпископа Хризостома у своїй місцевій єпархії.

Деякі зі 4х заявили лише про відмову співслужити із Хризостомом, що є з богословської точки не є чимось значущим, ніж згадування за літургією, бо спільне співслужіння ієрархів відбувається лише на великі свята, а згадування предстоятеля відбувається за богослужінням, щонеділі, і майже щодня (у великих містах). Отже, відмова від співслужіння не означає розрив євхаристійного єднання й всі архієреї Кіпрської церкви підтримали дії Хризостома – визнати ПЦУ і самі визнали це рішення коли згадали ім’я Хризостома за богослужінням.

Також у РПЦ опустили той факт, що кожен хто згадує розкольника сам стає розкольником. Таким чином, якщо РПЦ не згадує за своїми богослужіннями 4-х предстоятелів православних церков, то вона б мала не згадувати тих, хто згадує Вселенського патріарха, Александрійського патріарха, предстоятелів Грецької й Кіпрської церков, – а це всі православні церкви крім РПЦ. Таким чином, РПЦ мала б залишитись в самоізоляції зі всіма церквами, але цього не сталось. Значить московська церква суперечить сама собі й згадує тих хто згадує, на їх думку, «розкольників». Отже, сама того не декларуючи й заперечуючи, Московська церква визнає Православну церкву України.