У першій п’ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду йде засуджений за сепаратизм Димитрій Сидор

Без рубрики 5 сентября 2020 пока нет комментариев

Про це Закарпаття онлайн повідомили власні джерела в обласній організації ОПЗЖ. Увесь перелік необхідних докуменів два дні тому вже було передано до обласного штабу ОПЗЖ. А вчора Д.Сидор з Міжнародного аеропорта «Львів» імені Данила Галицького вилетів до Польщі, звідки, за інформацією Закарпаття онлайн з вказаних джерел, мав намір відправитися на «консультації» до Москви.

Що суттєво, ще 4 жовтня 2012 року Священний Синод Російської Православної Церкви визначив порядок висунення (у виняткових випадках) священнослужителями своїх кандидатур на виборах, а також вказав на неприпустимість їх участі в діяльності політичних партій.

Синод ухвалив «нагадати архіпастирям, пастирям, чернецтву і співробітникам загальноцерковних установ», що ієрархи і священнослужителі не можуть висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн і будь-яких рівнів (загальнодержавні, регіональні , місцеві) «.

У виняткових випадках, коли, «з міркувань крайньої церковної необхідності», «потрібно протистояти розкольницьким або іноконфессіональним силам, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною Церквою», Священний Синод або Синод самокерованої Церкви може визначити осіб для участі у виборах до органів державної влади і дати на це благословення «в індивідуальному порядку»», наголошується в документі. При цьому, «прохання про благословення балотуватися повинно подаватися до початку передвиборчої кампанії; згоду на участь у виборах священнослужитель може дати тільки після отримання письмового благословення Патріарха та Священного Синоду або Синоду самокерованої Церкви.»

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, в 2012 році Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок, винесений протоєрею Димитрію Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. Главу «Cойму підкарпатських русинів» притягнули до кримінальної відповідальності за меморандум, прийнятий на конгресі русинів 25 жовтня 2008 в Мукачеві. Текст меморандуму містив «Акт проголошення відновлення русинської державності».

У 2011 році священик Димитрій Сидор заявив про право русинів «зі зброєю в руках захищати свою свободу» від України.

У червні 2014 року Сидор закликав Росію «активно освоювати Закарпаття».

А вже за півтора місяці місцеблюститель УПЦ (МП) Онуфрій відзначив Сидора другим хрестом.

Вручаючи Д. Сидору хреста, очільник мукачівської єпарїії Феодор (Мамасуєв) оголосив про те, що з моменту вручення другого хреста з прикрасами, сепаратист і протоієрей Дмитро Сидор повинен стояти другим після секретаря Мукачівської єпархії, при всіх богослужіннях та інших урочистих церковних заходах.

Джерело: zakarpattya.net.ua