У Доманинцях з’явився підозрілий монастир РПЦвУ

Без рубрики 12 мая 2020 пока нет комментариев

Наші читачі не залишись осторонь від тематики попередніх публікацій на сайті «Вікторіанського братства святого апостола Андрій Первозваного» і люб’язно звернули увагу на появу у пригороді Ужгорода Доманинцях досить підозрілого православного «монастиря» (його можна самостійно знайти за координатами 48.628536, 22.322308).

Лицарі Братства вирішили розібратися і з’ясували, що цей так званий монастир носить назву «Похвали Пресвятої Богородиці, Віри, Надії, Любові», а його ігуменом є ієромонах РПЦвУ Іоан. Проте, самим цікавим виявилося те, що цього монастиря немає в офіційному реєстрі Міністерства юстиції України, він не значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій в Україні. Хоча кожен монастир як юридична особа мав би мати власний код ЄДРПОУ. Остаточне підтвердження незаконності існування вказаного «монастиря» — відсутність його у переліку монастирів Мукачівської єпархії РПЦ в Україні.

Відвідавши особисто Доманинці, лицарі побачили глухий паркан, який жодним чином не свідчить про гостинність і відкритість до людей. Від кого загороджуєтесь, отче Іоан?

Ще більше здивування у нас викликала наявність охорони у цього «монастиря», яка досить професійно ставиться до своїх обов’язків. Таке враження, що ми опинилися у США, де право приватної власності є незвично для нас священним та недоторканим і за його порушення можна отримати кулю в лоб.

Чесно кажучи,  побачене біля «монастиря» справляє враження якоїсь прихованої бази православних бойовиків. Такі вже були у новітній історії України, які захоплювали весною 2014 року Слов’янськ, Краматорськ, Донецьк, інші міста Донбасу і яких активно підтримували — не тільки святою водою, але й зброєю — московські попи.

Погугливши в інтернеті інформацію відносно доманинського православного монастиря «Похвали Пресвятої Богородиці, Віри, Надії, Любові», лицарі знайшли досить мало інформації. Але її виявилося абсолютно достатньо для того, аби зрозуміти, хто може спонсорувати цей релігійний «об’єкт». Або навіть причетний до його заснування…

Нашу увагу привернув матеріал «Благодійний фонд братів Чурило» передав 500 великодніх наборів ужгородським пенсіонерам» про освячення великодневих пасочок  вищезгаданим ігуменом «монастиря» у Доманинцях Іоаном.

Як Ви зрозуміли, що таким собі православним меценатом, який наразі активно готується до майбутніх місцевих виборів, виявився одіозний та добре знаний у Закарпатті підприємець Михайло Чурило.  Він же засновник «Благодійного фонду братів Чурило», депутат Ужгородської міської ради,  голова закарпатського осередку партії «ПАТРІОТ». Хоч і «патріот», але має угорське громадянство. Але головна «фішка» в тому, що ім’я Михайла Чурила

у нашому регіоні асоціюється з контрабандою та нелегальною міграцією. У лютому 2020 року Головне слідче управління Нацполіції та ДБР навіть проводило у нього обшуки у зв’язку із можливою причетністю, як подейкують, до замаху на начальника управління УЗЕ Іванківа або можливих махінацій з лізинговими авто з-за кордону, які нібито постачалися в Україну за злочинними схемами.

Про тривалий стаж протиправної діяльності Михайла Чурила може слугувати й випадок підпалу невстановленими особами його особистого автомобіля «БМВ-750» у серпні 2013 року. Погодьтеся, закарпатські палії справедливі і, якщо палять, то лише за діло. Маленький штрих: на той час наш «меценат» був членом «Партії регіонів». Дивне перетворення — з «регіоналів» у «патріоти».

Підсумовуючи усе вище сказане, можемо констатувати той факт, що РПЦ в Україні продовжує діяти нахабно, відкрито порушуючи українське законодавство. Про її справжнє обличчя свідчить моральний портрет тих осіб, які підтримують і фінансують московських попів у нашому мальовничому Закарпатті.

Ця діяльність потребує прискіпливої уваги з боку усіх небайдужих українських патріотів, яких Братство закликає до подальшої співпраці. Контакти можна знайти тут.

Усім відданим синам нашої країни хочемо побажати Божої благословіння! Як казав наш Кобзар, «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі»! Все буде Україна!