УПЦ МП (РПЦвУ) — загроза духовному й фізичному здоров’ю українців?!

Без рубрики 16 апреля 2020 пока нет комментариев

Про це дуже влучно сказав у своїй публікації на сторінці у Facebook народний депутат Володимир В’ятрович. За його справедливою оцінкою, Московська церква стала найбільшим розсадником коронавірусу в Україні. Лише в Києво-Печерській Лаврі вже близько 100 хворих, а двоє монахів – 73-річний архимандрит Нектарій та 47-річний єродиякон Наум — померли. Ще в одній Лаврі — Почаївській — констатована смерть від коронавірусу 40-річного монаха. І це, на жаль, лише гіркий початок.

В умовах, коли епідемія коронавірусу COVID-19 набирала обертів в Україні і усі інші церкви у нашій державі закликали вірян дотримуватися карантину й запроваджували онлайн-формат богослужінь, Московський патріархат активно запрошував паству до церков і працював у повну силу в якості суперпоширювачів хвороби.

На початку карантину в Україні настоятель тієї самої Києво-Печерської Лаври митрополит Павло (Лебідь) розкритикував владу за «недалекоглядність» і закликав всіх брати участь у колективній молитві, адже, з його слів, «найстрашніша епідемія — то гріх, який губить людську природу». Вже 6 квітня він опинився у лікарні через захворювання на COVID-19, паралельно спромігшись заразити не тільки головного спонсора РПЦвУ — екс-регіонала Вадима Новінського, але й, можливо, самого Онуфрія та митрополита Бориспільського Антонія Паканича. Нині вже з’являється інформація про те, що ченцям Лаври свідомо забороняли повідомляти про свою хворобу, що спричинювало ще більше поширення коронавірусу серед ченців та парафіян.

Показовими у контексті загрози здоров’ю і життю прихожан стали заклики священиків РПЦвУ відвідувати богослужіння на Вербну неділю, що може мати свої згубні і масштабні наслідки вже незабаром. Масове відвідування православних храмів  Московського патріархату спостерігалося, як не дивно, й у «колисці» коронавірусу в Україні — Чернівецькій області. Особливий цинізм демонструє позиція одного з місцевих священиків УПЦ МП проводити богослужіння у Великодні свята, незважаючи на діагностований у нього COVID-19.

Наголосимо, що за три дні нас очікує світле свято Воскресіння, а предстоятель РПЦвУ Онуфрій заявив, що на Великдень служби у храмах відбудуться, не дивлячись на запроваджений в Україні карантин. 

На тлі поширеної у ЗМІ інформації про направлення 08 квітня резиденцією патріарха Кирила циркуляру по всіх російських митрополіях та єпархіях, в тому числі до окупованих Криму та Донбасу, із вказівкою утриматися від масових заходів у період Великодня, позиція Онуфрія обгрунтовано наводить на роздуми про сплановану Москвою диверсію проти населення України саме руками місцевого філіалу РПЦ.

Адже, на Великдень храми УПЦ МП може відвідати величезна кількість вірян, які довіряться цинічним і облудливим московським попам, а результатом стане катастрофічне зростання чисельності хворих на коронавірус ще до кінця квітня. Це, в свою чергу, посилить навантаження на вітчизняну медичну систему, призведе до загострення суспільно-політичної обстановки в Україні, що цілковито відповідатиме інтересам Кремля.

Деякі експерти, зокрема, архімандрит Кирило Говорун, вважають, що Московський патріархат останніми роками набув рис фундаменталістської секти, яка в умовах епідемії почала експлуатувати тему мучеництва від коронавірусу, яку сприйняло багато довірливих парафіян. Проте, загроза смерті — не умовна, а абсолютна реальна. Віримо, що у людей не забракне розуму відхилити подібну ідеологію, а також не наражати на небезпеку своїх близьких та рідних.

Таким чином, окрім активної участі у поширенні російської пропаганди та русифікації з метою недопущення євроінтеграції України, прямої підтримки сепаратистів на Сході нашої держави, особливо на початку війни  з РФ, московська церква вирішила створити реальні загрози фізичному здоров’ю та життю наших громадян.

З огляду на подібну деструктивну діяльність РПЦ в Україні, зовсім не дивними виглядають заклики до  припинення використання нею Києво-Печерської Лаври та передачі святині Православній церкві України.  Зазначимо, що 15 квітня відповідна петиція з’явилася на сайті Президента України. Одразу напрошується риторичне питання в стилі одного з класиків новітньої української історії: «Зробимо їх разом?!».

Сподіваємось на здоровий глузд усіх громадян України та нагадуємо про заклик предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія залишатися вдома на Великодні свята.

Будьте здорові! Ми молимося за Вас!