Сербським поплічникам «Русского мира» не місце в Чорногорії

Без рубрики 25 июня 2020 пока нет комментариев

У Чорногорії жорстоко припиняються спроби дестабілізувати суспільно-політичну обстановку на релігійному ґрунті. Минулого тижня ця невелика європейська держава зробила рішучий крок в питанні політичної та релігійної незалежності, а саме видворила з країни священиків, які висловлювали підтримку Сербській православній церкві.

Організація масових протестів, навіть в період карантину, погроми і сутички з поліцією, відверта антидержавна діяльність, і все це під чуйним наглядом «туристів» з Росії, які представляють собою кадрових офіцерів ГРУ, — це аж ніяк не повний перелік антидержавних дій, які Сербська православна церква реалізувала за останні півроку у Чорногорії.

По суті, будучи у цій країні такою самою «п’ятою колоною», як і РПЦ в Україні, СПЦ користується значною підтримкою силових структур РФ, які володіють розгалуженою агентурною мережею на Балканах, а також репетирує сценарій, який цілком може бути розіграний й в Україні.

Але, по-справжньому, всі межі були перейдено, коли президент Сербії Александр Вучич і патріарх Сербський Іриней відкрито звернулися до Росії з проханням допомогти «захистити» православ’я в Чорногорії! Таке собі сербське «Путін, допоможи!»

У підсумку, 19 червня поліція Чорногорії вручила протоієрею Яновичу (громадянину Сербії), який є священником у прикордонному з Сербією місті Плевля, постанову про видворення з країни до 26 червня і заборону в’їзду до Чорногорії протягом наступних трьох років. Наступний на видворення – протоієрей Сініш Смілич (громадянин Боснії і Герцеговини), який проживає в чорногорському Ульцині.

Обидва цих протоієреї вели відверту антидержавницьку діяльність у Чорногорії, навіть не будучи громадянами цієї країни. А тому й не дивно, що їх видворяють геть. Не виключено, що наслідком таких жорстких, але цілком адекватних дій влади Чорногорії стане чергова хвиля контрольованих ззовні протестів. Але в цій історії для нас має бути показовим інше.

У Чорногорії реалізується сценарій з дестабілізації країни на релігійному ґрунті, який цілком може бути використаний в найближчому майбутньому в Україні. Але, знаючи вже методичку кремлівських кураторів напам’ять і розуміючи які кроки можуть бути зроблені «п’ятою колоною» у нас, не логічним було б використовувати досвід Чорногорії і діяти на попередження загроз аналогічними методами? Є над чим подумати…

Джерело: duhovnyfront.com.ua