РПЦ підтримує ініціативу про перенесення Дня Росії на День Хрещення Русі

Без рубрики 30 июля 2020 пока нет комментариев

Нещодавно була озвучена ідея радикальної організації «Сорок сороков», яка переписує історію на користь Росії і містить чимало загроз для України. Московський Патріархат вважає цікавою ідею «православного громадського руху» «Сорок сороков» про перенесення святкування Дня Росії з 12 червня на День хрещення Русі 28 липня. Ініціатива, на думку представників Російської православної церкви, може стати початком глибокої дискусії «здорових суспільних сил».

Члени «Сорок сороков» вважають, що саме від 28 липня бере свій початок російська державність. Організація провела опитування, і серед 12 тисяч росіян 74 відсотка опитаних ідею підтримали. Також, пропозицію оцінив заступник глави синодального відділу Московської Патріархії по взаємовідносинам церкви із суспільством та ЗМІ Вахтанг Кіпшидзе, який назвав її цікавою.

Андрєй Кормухін, координатор руху «Сорок сороков» зазначив: «Ми проголосували за те, що ми – тисячолітня Росія. Саме хрещення Русі стало початком об’єднання слов’янських племен, тоді зародилась наша державність».

Отут і випливають всі небезпеки запропонованої ініціативи. По-перше, маніпуляції Кормухіна з історичними подіями формують образ, що російська державність зародилась тисячу років тому в Києві, а тому Київ – місто російське. У такий спосіб роспатріоти монополізують подію хрещення Русі, та заявляють, хоч і безпідставно, про своє право «володіння Києвом», як джерелом російської державності.

По-друге, він не дарма говорить про об’єднання слов’ян. Складається враження, що «Сорок сороков» підштовхує владу Російської Федерації до «хрестового походу», який повинен знову об’єднати слов’ян. Бо лише повномасштабне вторгнення Росії на територію України може «повернути в лоно Росії» такий бажаний для неї Київ.

У такий спосіб, Росія знову демонструє власну маніакальну потребу «підігнати» історію під власні потреби, і, що найгірше, готує ідеологічне підґрунтя до масштабного вторгнення на територію України.

Джерело: duhovnyfront.com.ua