Президент особисто поїхав вручати орден “За заслуги” ІІ ступеня митрополиту-сепаратисту з Закарпаття

Без рубрики 1 октября 2020 пока нет комментариев

25-го вересня єпископ РПЦвУ в Мукачеві Феодор (Олександр Мамасуєв) повідомив на своєї сторінці у Facebook, що в рамках візиту на Закарпаття президент України відвідав храм на честь святителя Миколая і вручив йому державну нагороду – орден “За заслуги” другого ступеню.

На початку вересня новина, що Мамасуєв отримає таку високу державну нагороду, викликала справжнє обурення. Московському єпископу згадали “активну підривну роботу” проти Незалежності України і “активне сприяння сепаратизму на Закарпатті”.

Релігієзнавець Андрій Ковальов заявив, що Мамасуєв насправді “лідер закарпатських сепаратистів” і що “він координує діяльність так званих “русинських сєпаратистів””, зокрема в його структурі працює так званий “отець” Дмітрій Сідор засуджений у 2012 році за сепаратизм“.

У 2011 році священник РПЦвУ Дмітрій Сидор заявив про право русинів “зі зброєю в руках захищати свою свободу” від України. А в червні 2014 року Сидор закликав Росію “активно освоювати Закарпаття”.

Минулого року президент Чехії Мілош Земан зустрівся з “лідерами” закарпатських русинів і пообіцяв підтримку людям, які бажають зміни в територіальному устрої України. Звичайно, серед присутніх був і представник РПЦвУ Сидор.

В цей час Мамасуєв не тільки не засуджує дії свого підлеглого, а всіляко демонструє свої симпатії. У 2014 очільник мукачівської єпархії РПЦвУ вручив Дмітрію Сидору хреста і оголосив про те, що з моменту вручення другого хреста з прикрасами, сепаратист і протоієрей Дмітрій Сидор повинен стояти другим після секретаря Мукачівської єпархії, при всіх богослужіннях та інших урочистих церковних заходах.

А на початку вересня 2020 розгорівся справжній міжнародний скандал – правоохоронні органи Чеської Республіки заарештували очільників радикального крила русинів, підконтрольного Російській Федерації, Василя Джугана та Михайла Тяска.

Джерело: duhovnyfront.com.ua