Помпео пообіцяв Епіфанію підтримувати ПЦУ

Без рубрики 4 февраля 2020 пока нет комментариев
Предстоятель автокефальної Православної церкви України митрополит Епіфаній вдруге за останні чотири місяці зустрівся з державним секретарем США Майком Помпео

Про це повідомляє Православна Церква України.

«Зустріч відбулася на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, який є адміністративним центром помісної Української Православної Церкви. Їй передувала спільна церемонія вшанування пам’яті полеглих захисників України – покладання квітів до Стіни Пам’яті», — йдеться у повідомленні.

Митрополит Епіфаній говорив про те, що Росія має припинити систематичне обмеження прав духовенства і громад ПЦУ на окупованих територіях на Донбасі та в Криму.

Він подякував США за підтримку України і закликав продовжувати і посилювати санкції проти Росії задля звільнення українських територій.

Показово, що через зустріч Епіфанія з Помпео у США ж не відбулась розмова державного секретаря з головою відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополитом Іларіоном. Що викликало певний скандал у церковних колах.

«З інтерв’ю митрополита Іларіона видно, що за годину до початку його зустрічі з Помпео вона була скасована, а для Епіфанія влаштували таку «торжественную встречу», — розповідав в інтерв’ю ВВС митрополит Епіфаній.

За його словами, ці зустрічі з Помпео свідчать, що ПЦУ «визнають як суб’єкт».

Митрополит Епіфаній закликав продовжувати цю підтримку та посилювати санкційне стримування Росії до повного припинення порушення прав людини на окупованих територіях, їхнього звільнення від окупації та відновлення територіальної цілісності України, її суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів.

Було обговорено також інші питання і домовлено про подальшу підтримку двосторонніх контактів, особливо у сфері захисту свободи совісті та віросповідання.