Помпео в Греції: РФ поширює дезінформацію про пандемію і намагається захопити православну церкву

Без рубрики 4 октября 2020 пока нет комментариев

Держсеркретар США Майк Помпео і прем`єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс обговорили, як можна протистояти викликам, які становить Росія в регіоні.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на «Голос Америки«, про це Помпео заявив під час пресконференції на острові Крит.

«Ми з прем’єр-міністром (Греції. — Ред.) погодилися розглянути шляхи тіснішої співпраці, щоб подолати виклики, що становить Росія через діяльність, яка має шкідливий вплив, як-то поширення дезінформації про пандемію і спроба захопити православну церкву», — заявив Майк Помпео.

Також, відповідно до раніше опублікованого звіту державний секретар США Майк Помпео заявив, що РФ займається переслідуванням національних меншин на території Криму та Донбасу.

Відповідний документ оприлюднений на сайті Держдепу.

У звіті повідомляється, що надходять тривожні повідомлення від ЗМІ, активістів, що захищають свободу віросповідання, Православної церкви України, мусульман, протестантських церков та Свідків Єгови. Так, керовані Росією сили продовжують окуповувати релігійні споруди релігійних меншин і використовувати їх як військові об’єкти на Донбасі.

Крім того, у звіті, з посиланням на дані дослідження 2014−2018, Комітету ООН проти тортур, Української Гельсінської спілки та Ініціативи ЗМІ за права людини, наголошується, що активісти релігійних громад ставали жертвами тортур в Криму. Греко-католики повідомляли про складнощі в забезпеченні приходів, через політику окупаційної влади. Православна церква України повідомляє про продовження захоплень церков.

Автори звіту зазначають, що російські ЗМІ продовжують сіяти підозру та страх між релігійними групами, особливо стосовно кримських татар-мусульман.

Раніше повідомлялось, що Українська православна церква Московського патріархату подала позов до суду щодо незаконності державної реєстрації Православної церкви України.

Нагадаємо, предстоятель УПЦ МП Онуфрій та народний депутат, голова фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський поїхали в РФ, де зустрілися з патріархом Російської православної церкви Кирилом.