Польська Православна Церква закликала Онуфрія схаменутися та протистояти спокусі поділу

Без рубрики 16 декабря 2020 пока нет комментариев

Польська Православна Церква закликала РПЦвУ схаменутися перед обличчям негативних церковних явищ в сучасному Православ’ї, відкинути власні амбіції та протистояти спокусі поділу. Про це йдеться в листі митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви від імені польських ієрархів на ім’я митрополита Онуфрія, який опублікував Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Польські ієрархи висловлюють стурбованість поділом в сучасному Православ’ї та закликають РПЦвУ відкинути “людські слабкості і амбіції”.

“У сучасному суспільстві, яке руйнується поділами, найважливішим залишається те, що ми як і раніше залишаємося учнями і дітьми Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви – Містичного Тіла Христового. Чисто людські слабкості і наші амбіції в цьому сенсі не повинні мати місця серед нас”, – йдеться в листі.

Польська Церква також вказує РПЦвУ на першість честі й пошанування в Православ’ї.

“Першість честі і поваги у ставленні до першого з нас, а також місце “Ангела” даної Церкви сформувала історія. Однак цей процес формувався на євангельській проповіді про любов більшого до меншого. Адже першість у Церкві полягає в служінні слабкому згідно зі словами Христа: “Хто хоче бути першим, нехай буде найменшим із усіх і слуга всім!” (Мк. 9: 35). Ці слова адресовані кожній віруючій людині, духовній та світській. У такій важкій ситуації першим стане той, хто протягне руку для примирення, і тим самим допоможе подолати розділення”, – зазначають ієрархи.

Вони закликають Онуфрія не порушувати волю предків і об’єднатися навколо Божественної Літургії, не витрачати духовних сил на справи, що мають другорядне значення для  спасіння.

“Сьогодні ворог роду людського – диявол – робить все, щоб привести до роз’єднання православних християн і їхньої Церкви. Найбільше йому докучає єдність, що виражається в загальній літургійній молитві. Давайте не будемо допомагати йому в нечестивих намірах, але будемо протистояти спокусі поділу. Цього вимагає від нас Бог, Святе Православ’я, історія і завтрашній день нашої Церкви. Це звернення – це волання багатостраждальної Польської Православної Церкви; заклик до всіх нас схаменутися перед обличчям негативних церковних явищ в сучасному Православ’ї”, – йдеться в листі.