Побиття священника та зрив богослужіння в храмі ПЦУ

Без рубрики 23 августа 2020 пока нет комментариев

19 серпня 2020 року, у свято Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, в с. Присліп Міжгірського району Закарпатської області відбулося злочинне побоїще, яке черговий раз безкарно було організовано та здійснено представниками Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні (керуючий єпархією архієрей Московського патріархату в м. Хусті Марк Петрвоцій) на чолі із московським священником Володимиром Бітляном.

 

Організованою злочинною групою осіб від Московського патріархату, на чолі із московським священником Володимиром Бітляном, шляхом застосування грубої сили, насильства, штурханини, побиття та вживання ненормативної лексики (матюків) було зірвано святкове богослужіння в храмі Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп Міжгірського району Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України та незаконно захоплено храм даної парафії. В ході здійснення зазначених злочинних дій, представниками Московського патріархату, було побито прихожан та настоятеля парафії священника Михайла Чабан.

 

Такі незаконні та злочинні дії з боку зазначених представників Московського патріархату по відношенню до парафіян та священника Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп Православної Церкви України здійснюються не вперше, але за відсутності належного реагування, при фактичному потуранні та співучасті з боку влади і правоохоронних органів, така злочинна діяльність та самоуправство з боку окремих промосковських осіб в с. Присліп стали нормою. Жодна із осіб, які здійснювали раніше, впродовж 2019 – 2020 рр., і здійснили 19 серпня 2020 року ряд злочинів, які порушують конституційні права і свободи парафіян та священників Православної Церкви України в с. Присліп Міжгірського району Закарпатської області не були затримані та притягнуті до кримінальної чи будь-якої іншою юридичної відповідальності.

 

Релігійна громада Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп Міжгірського району іще в березні 2019 року вийшла зі складу Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні (Московського патріархату) і у законний спосіб перейшла до складу Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України. За цей час, не зважаючи на протидію з боку органів державної влади та Московського патріархату, щодо парафій врегульовано всі юридичні питання: проведено перереєстрацію статуту релігійної громади у новій редакції, відомості про юридичний статус парафії внесено до Єдиного реєстру юридичних осіб, віднайдено архівні документи на право користування земельною ділянкою та передачу храму у власність даній парафії, вироблено інвентарну справу на храм та проведено реєстрацію права власності парафії на храм у Реєстрі нерухомого майна.

 

Незважаючи на це, вже біля півтора року, за бездіяльності та потурання влади і правоохоронних органів, представниками Хустської єпархії Російської Православної Церкви в Україні (Московського патріархату), зокрема за активної участі московського священника Володимира Бітляна, по відношенню до парафіян та настоятеля парафії священника Михайла Чабан безкарно здійснюються систематичні злочинні напади та дії: погрози убивством, умисне нанесення тілесних ушкоджень, перешкоджання богослужінню та здійсненню інших релігійних обрядів, перешкоджання користуванню храмом та незаконне його захоплення.

 

Наслідком всього цього стало і чергове злочинне побиття парафіян та священника Михайла Чабан 19 серпня 2020 року представниками Московського патріархату під час святкового богослужіння, безпосередньо у храмі та за присутності представників Міжгірського відділу поліції Хустського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області.

 

Зважаючи на вище викладене, Управління Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України заявляє рішучий протест проти грубого порушення конституційних прав і свобод парафіян та настоятеля священника Михайла Чабан релігійної громади Свято-Вознесенської парафії Православної Церкви України в с. Присліп Міжгірського району з боку представників Хустської єпархії Московського патріархату та вимагає від голови Закарпатської обласної державної адміністрації, прокурора Закарпатської області та начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області вжити законних заходів з метою захисту конституційних прав і свобод парафіян та духовенства ПЦУ в с. Присліп.

 

Вимагаємо притягнути до кримінальної відповідальності всіх винних осіб у побитті парафіян та настоятеля священника Михайла Чабан Свято-Вознесенської парафії в с. Присліп Православної Церкви України, та винних у вчиненні інших злочинів: погрозі убивством, перешкоджанні здійснювати богослужіння та інші релігійні обряди, перешкоджанні користуватися храмом та щодо незаконного його захоплення.

 

Оприлюднену в засобах масової інформації дану заяву просимо вважати офіційним повідомлення про вчинення важких злочинів, що підлягає розгляду та реєстрації правоохоронними органами, а для керівництва Закарпатської обласної державної адміністрації, як офіційне звернення до розгляду.