Петиція президенту України, що вимагає відібрати Києво-Печерську лавру в УПЦ МП і передати її ПЦУ, набрала потрібної кількості голосів

Без рубрики 29 апреля 2020 пока нет комментариев

Електронна петиція із закликом до президента України Володимиру Зеленському припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою (Московського патріархату) шляхом розірвання договору оренди та передати Лавру у використання Православної церкви України (ПЦУ) набрала необхідні 25 тис. голосів.

Тепер петицію можуть передати на розгляд главі держави, інформує Цензор.НЕТ.

Посилання на петицію https://petition.president.gov.ua/petition/92966

Петиція була розміщена на сайті президента 15 квітня громадянином Олексієм Кравчуків. Необхідні для розгляду — 25 тисяч голосів вона набрала за 77 днів до закінчення терміну.

«Києво — Печерська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу. Православна церква України (ПЦУ) — автокефальна православна церква на території України, п’ятнадцята в диптиху. Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії. ПЦУ утворилася в результаті об’єднання трьох українських православних церков: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП. Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокр фальной православною церквою на території України», — сказано в тексті петиції.

Автор петиції вважає, УПЦ МП не є автокефальною православною церквою на території України. «Крім того, високі церковні ієрархи Української православної церкви Московського патріархату були неодноразово помічені в висловлюваннях і діях, спрямованих проти українського народу», — вказав він і навів як приклад в тексті близько двох десятків подібних, на його думку, фактів.

Ініціатор петиції переконаний, що, з урахуванням усього викладеного, використання Києво-Печерської лаври УПЦ МП має бути припинено шляхом розірвання договору оренди, а сама лавра передана ПЦУ.