Московські попи допомагають сепаратистам

Без рубрики 14 июля 2020 пока нет комментариев

Нещодавно сайт «Миротворець» виклав у відкритий доступ архів поштової скриньки бойовика ДНР з кличкою «Север». Там є і лист пособника терористів, якогось Федора Янгичера, який отримав «розвідувальну інформацію» від двох священників про переміщення та дислокацію українських військ і передав її бойовикам.

Таким чином, було зафіксовано один із численних фактів співпраці представників УПЦ МП із бойовиками на Донбасі. Доволі легко виявити, коли «зливом» інформації займаються представники силових структур або оборонно-промислового комплексу, які мають доступ до секретної інформації. Коли ж стоїть біля дороги священник і рахує кількість військової техніки, а потім усе це повідомляє терористам, то довести це важко.

Такого роду діяльність УПЦ МП ефективно діяла під час 2014 року. Це стосується як Криму, так і Донбасу. Кожен представник УПЦ МП — це маленька пропагандистська мобільна точка. Більше того, на півдні та сході України вони активно працюють з 2008 року. Передвиборча кампанія В. Януковича добре показала, як діє ця пропагандистська мережа, і вже тоді ці «товариші» ефективно обробляли свою паству. У подіях на сході України в 2014 році вони зіграли свою роль не тільки на рівні гасел про «російський світ» і «Путін введи війська». Ми бачили, що храми УПЦ МП були не просто осередками російської пропаганди. Це були склади з боєприпасами та зброєю, фактично, перевалочні бази для російських військ.

У нас немає ані найменшого сумніву в тому, що вся мережа УПЦ МП заточена під антиукраїнську роботу. Але, для нас вкрай важливо, щоб сьогодні усі правоохоронні органи України проводили тотальну боротьбу проти таких представників УПЦ МП. На сьогоднішній час, згідно з чинним законодавством України, священників дуже складно притягнути до відповідальності за антиукраїнську діяльність. Однак, парламент готує законопроект, що відкриє таку можливість.

Джерело: apostrophe.ua