ПЦУ відчуває постійну протидію з боку Кремля, — Епіфаній

Без рубрики 26 декабря 2020 пока нет комментариев

Росія протидіє Православної церкви України (ПЦУ).

Про це заявив 24 грудня у фейсбуці предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

«Триває боротьба ще на одному фронті – духовному (…) Відчуваємо постійну протидію не тільки з боку Російської Православної Церкви в Україні, і загалом Російської Церкви, але і з боку Кремля, зокрема на міжнародному рівні, де спрямовуються зусилля для того, щоби нашу Церкву не визнавали інші Помісні Православні Церкви», – написав митрополит.

За його словами, «країна-агресор прагне перешкодити церковному об’єднанню усередині України, а також не припиняє гонінь» на ПЦУ на окупованих територіях України.

Епіфаній також висловив жаль, что «святині українського народу, такі як Почаївська та Києво-Печерська лаври, перебувають під контролем тих, хто має свій керівний центр у країні-агресорі».

«Проте від держави залежить: передати їх Православній Церкві України, чи не передати. Ми не хочемо ворожнечі та протистоянь, лише справедливості та миру, але раніше чи пізніше у мирний спосіб це питання має вирішитися. І ми як Церква робимо необхідні кроки для того, щоби це не відійшло в забуття», – пояснив предстоятель ПЦУ.