Магістр Справедливості Братства Ростислав Криворучко: Аферистам не місце у Церкві!

Без рубрики 6 октября 2021 пока нет комментариев

Останнім часом до Вікторіанського братства святого Апостола Андрія Первозваного почали масово звертатися люди з вкрай актуальним на сьогоднішній день проханням —  вияснити, хто всі ті люди у рясах, які заполонили торгові центри, базари та вулиці міст, які збирають пожертви на будівництво храмів у Закарпатті. Невже стільки храмів будується в Закарпатті?

Розібравшись із статистичними даними щодо будівництва храмів на території Закарпатської області, ми дійшли висновку, що і справді аж надто багато людей щоденно збирають кошти на «вкрай важливе» церковне…будівництво. Ба більше, збирають кошти по всій області, у кожному районі.

Ми вирішили із цим розібратися та перевірити достовірність таких зборів.

До Вашої уваги пропонуємо ознайомитися із нашими результатами, а висновки за Вами.

Отже, для перевірки «осіб у рясах», нам знадобилася допомога наших лицарів із резервного відділу Братства, а саме патріотично-налаштованих хлопців із «Воанергес».

Юнаки із «Воанергес» хлопці не місцеві, в Закарпатті не відомі, тому ми вони не привернуть увагу наших шахраїв, начебто туристи. Почали перевірку з найбільших і центральних районних центрів Закарпатської області. Що ж ми вияснили? Більшість «наших людей у чорному» й справді мали або мають відношення до церкви. У більшості із цих аферистів є документи, так звані у народі «супроводіловки», тобто Архієрейські укази-благословення на збір пожертв на ввіреній території того, чи іншого архієрея — єпархії. Більшість цих указів не є достовірним документом.

А ось із посвідченнями священнослужителів, цих же аферистів, у багатьох проблеми. Що мається на увазі? Посвідчення давно прострочені, або видані вже не існуючими єпархіями. Продовживши нашу перевірку, ми натрапили на декілька посвідчень, які буцімто видавались Закарпатською Єпархією УПЦ КП, датовані 2020 роком. Але, друзі із впевненість заявляємо, що такої єпархія не існує. Наступне, що нам потрапило до рук – це посвідчення видане Ужгородсько — Закарпатською Єпархією УАПЦ, і такої єпархії, як не дивно, знову — не існує.

Одне із посвідчень… Увага!… викликало у нас нестерпний сміх, після якого ми довго не могли прийти в себе. Посвідчення видано Консисторією Мукачівсько — Карпатською Єпархією УАПЦ, підписане «апостольським адміністратором», єпископом-ординарієм…. Міланом Шашіком, датоване травнем 2021 року. Впевнені, що володар цього шедевру, ну дуже далекий від Церкви, хоча був одягнутий у підрясник.

Нашим читачам хочемо пояснити, що після Об’єднавчого Собору у 2019 році, ніяких єпархій УАПЦ, або УПЦ КП на Закарпатті не існує. Існують лише три єпархія ПЦУ, а саме: Закарпатська єпархія ПЦУ, Мукачівсько-Карпатська ПЦУ, та в процесі реєстрації Хустсько-Виноградівська єпархія ПЦУ.

В подальшому натрапляли на посвідчення та «охоронні грамоти» УПЦ МП, але коли ми телефонували до управлінь цих єпархій із запитаннями, чи справді їхні клірики збирають пожертви, там миттєво відхрещувалися, мовляв не наші, і знати, про якісь пожертви, не знаємо.

Одного разу натрапили на двох монахів, які представились насельниками монастиря, посвідчення священнослужителів були дійсними, вірча грамота архієрея теж була при них. Ми подумали, що все гаразд, але коли ми зателефонували в монастир, то ігумен особи священників підтвердив (знає таких панотців), але ніяких пожертв на монастир вони не можуть збирати. Але ж є благословення єпископа? На що ігумен нас запевнив, що вперше чує, що на його монастир збирають пожертви. Оце, так номер…, Єпископ благословив, а ігумена попередити призабув, що на його монастир, вже пів року збирають пожертви.

Вся ця ситуація зі збиранням пожертв на монастирі, храми, дитячі будинки… зовсім не новизна, як для Закарпаття так і для України в цілому, але ми налаштовані покласти край цій діяльності.

Ви спитаєте: а де ж поліція? Чому не приймають хоч якісь міри?

Ми теж задумались над цим питанням, тому розпитали про увесь цей бізнес у одного хлопчика, який мав посвідчення підписане покійним владикою Міланом (хто не знає, блаженної пам’яті владика Мілан був єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії, і аж ніяк не УАПЦ).

Хлопчик нам розповів, що більшість «людей у чорному» і справді колишні священники, але на даний час перебувають під забороною Церкви, тобто ніякого відношення до Церкви не мають. Через своїх колишніх знайомих, що ще перебувають у лоні Церкви, за певну суму можуть зробити посвідчення, підробити ввірчу грамоту…

Деякі, (більш круті) можуть навіть договоритися із єпископом про справжню грамоту, та захист єпархія, але така «ксива», коштує вже «процент» від скриньки. По його словам, такий відсоток може досягати до половини із збору.

Диво дивне!!!

До слова, підсумувавши нашу статтю, Братство запевняє Вас, що такого роду потрібна церкві діяльність буде нами продовжена й за кордонами Закарпаття. Пріорства Братства створені у переважній більшості областей України.

У нас, як у молодої організації, ще є достатній потенціал сили та натхнення для досягнення нових успіхів і ми не зупинимося ні перед чим.

«Церква — це Тіло Христове, і бруднити її гріхами не дозволено нікому, а тим паче священнослужителям, або тим хто себе видає за священнослужителів», — заявив Магістр Справедливості Братства митрофорний протоієрей Ростислав Криворучко.