Латвійські агенти Кремля

Без рубрики 4 июня 2020 пока нет комментариев

На теренах пострадянського простору продовжують виринати агенти колись всюдисущого КДБ. Нещодавно мережу сколихнула новина про  розкриття чергового кремлівського агента під псевдонімом «Читатель». Ним виявився предстоятель Латвійської православної церкви митрополит Ризький Олександр (в миру Кудряшов Олександр Іванович), який народився 3 жовтня 1939 року у Ризі.

Митрополит Олександр був завербований оперативником КДБ ще у 1982 році. Такий собі «Читатель» працював на радянські спецслужби більше 30-ти років. Не виключено, що й до сьогоднішнього дня він продовжує активно співпрацювати вже із сучасними спецслужбами Росії.

Ця ситуація підтверджує той прикрий факт, що на території колишніх радянських республік продовжують працювати агенти КДБ-ФСБ, які у наш час займають високі державні та релігійні посади.

Відомо, що сам митрополит Ризький є прихильником політики Кремля, а також особисто відвідує територію РФ з метою вирішення церковних питань. Проте, свідомі латвійці не зовсім підтримують таке керівництво латвійською церквою. Тому у червні 2019 року депутати латвійського Сейму прийняли рішення про внесення змін до закону, який регулює діяльність ЛПЦ. Відповідно до цього рішення усі кандидати на посади митрополитів, архієпископів та єпископів повинні бути громадянами Латвії із терміном проживання на території Латвії не менше 10 років.

Іншими словами, Московський патріархат з прийняттям даного закону втрачає можливості призначати своїх ставлеників та адептів. Скоріш за все, латвійський уряд надихався українським сценарієм здобуття незалежності від Московського патріархату, тому й самі латвійці прийняли такі зміни до законодавства із перспективою повного виходу із орбіти впливу Кремля.

Підсумовуючи статтю, у нас виникає риторичне запитання. А скільки ще таких завербованих діячів працюють на пострадянському просторі, а особливо цікаво, скільки їх на території України? Очевидно, що на ці питання повинні дати відповідь правоохоронні органи України…

 

Джерело: christian.by