Засуджений за сепаратизм Димитрій Сидор йде 13-м номером в списку ОПЗЖ до Ужгородської міськради

Без рубрики 10 октября 2020 пока нет комментариев

Про це інформує офіційний сайт Центральної виборчої комісії.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, Димитрій Сидор мав балотуватися у першій п’ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду, про що  Закарпаття онлайн повідомили власні джерела в обласній організації цієї політичної сили. Однак, як повідомляють джерела Закарпаття онлайн в Мукачівській єпархії Української православної церкви Московськогго патріархату (Російська православна церква в Україні), на заваді політичній кар’єрі Д.Сидора стали внутрішні правила УПЦ МП.

Як повідомлялося, ще 4 жовтня 2012 року Священний Синод Російської Православної Церкви визначив порядок висунення (у виняткових випадках) священнослужителями своїх кандидатур на виборах, а також вказав на неприпустимість їх участі в діяльності політичних партій.

Синод ухвалив «нагадати архіпастирям, пастирям, чернецтву і співробітникам загальноцерковних установ», що ієрархи і священнослужителі не можуть висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн і будь-яких рівнів (загальнодержавні, регіональні , місцеві) «.

У виняткових випадках, коли, «з міркувань крайньої церковної необхідності», «потрібно протистояти розкольницьким або іноконфессіональним силам, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною Церквою», Священний Синод або Синод самокерованої Церкви може визначити осіб для участі у виборах до органів державної влади і дати на це благословення «в індивідуальному порядку»», наголошується в документі. При цьому, «прохання про благословення балотуватися повинно подаватися до початку передвиборчої кампанії; згоду на участь у виборах священнослужитель може дати тільки після отримання письмового благословення Патріарха та Священного Синоду або Синоду самокерованої Церкви.»

За інформацією Закарпаття онлайн з джерел в обласній організації ОПЗЖ, такої згоди на участь у виборах Димитрій Сидор, ймовірно, не отримав, а тому був «понижений» до непохідної частини партійного списку ОПЗЖ.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, в 2012 році Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок, винесений протоєрею Димитрію Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. Главу «Cойму підкарпатських русинів» притягнули до кримінальної відповідальності за меморандум, прийнятий на конгресі русинів 25 жовтня 2008 в Мукачеві. Текст меморандуму містив «Акт проголошення відновлення русинської державності».

У 2011 році священик Димитрій Сидор заявив про право русинів «зі зброєю в руках захищати свою свободу» від України.