Замах на Варфоломія. На що підуть радикали Московської церкви в Україні?

Без рубрики 20 августа 2021 пока нет комментариев

Вікторіанське братство підтверджує інформацію помісної православної церкви України про запланований візит Вселенського патріарха Варфоломія до Києва Відомо, що Єрарх відвідає Україну з нагоди 30-річчя Незалежності нашої держави.

Водночас Київська митрополія не наважується оголошувати детальний план перебування предстоятеля Константинопольської Церкви. Причина проста – Українська церква відверто побоюється можливих провокацій з боку радикально налаштованих представників РПЦ в Україні, яка досі вимагає називати її УПЦ МП.

Спочатку, для мобілізації та емоційної накачки своєї пастви перед приїздом патріарха Варфоломія, єрархи Московської церкви запустили серед вірян флешмоб «Варфоломей, мы тебя не звали!». Але тут вийшов прорахунок: адже православного першоєрарха покликав до України президент Володимир Зеленський. Тому до кого всі ці претензії?

Згодом інтегрований у Московську церкву рух «Миряни» (такий собі ультраправославний «талібан») у хамовитій ультимативній формі звернувся через соцмережі до патріарха Варфоломія з вимогою про зустріч. Для підсилення позицій керівництво цієї організації закликало своїх прихильників прийти вранці 21 серпня до будівлі Верховної Ради, де має відбутися зустріч Вселенського патріарха з керівництвом парламенту на чолі з Дмитром Разумковим. Мета протесту – повне блокування Верховної Ради, щоб не допустити до зали Варфоломія.

Враховуючи складну ситуацію та з огляду на високий статус гостя, його цілодобово охоронятимуть співробітники Управління державної охорони (УДО) та СБУ.

«Через присутність у столиці високих іноземних делегацій буде встановлено найвищий рівень безпеки. Не забувайте також і про те, що патріарх Варфоломій є громадянином Туреччини. Отже, за ним наглядатимуть турецькі спецслужби. І водночас – американці, бо у них тут є свої інтереси», – повідомляє джерело Братства.