Громада ПЦУ на Чернігівщині відстояла свій храм

Без рубрики 1 октября 2020 пока нет комментариев

Після новини, що Московський Патріархат готує захоплення храму ПЦУ на Чернігівщині, у суботи до села Біловежі Перші з’їхались обурені люди з усієї Чернігівської єпархії і віряни ПЦУ з Києва.

Національна поліція України теж була готова до провокації з боку РПЦвУ і стягнула до маленького села поліцейській батальон “Чернігів”, і співробітників з районних управлінь.

Московську церкву не цікавить рішення меценатів, які зробили ремонт у храмі і подарували його громаді, а також бажання вірян села приєднатись до ПЦУ. Московські священники таємно повісили на щойно відреставрований храм замок і оголосили, що тепер вони будуть служити тут.

Ніжинські МП-шники планували самі провести освячення 26 вересня, хоча розголос змінив їх плани – не приїхали, ну і звичайно замок не зняли. Чекали поки громада заспокоїться, щоб потім тишком освятять.

Але на прохання протоєрея Володимира Павлини в суботу місцеві мешканці принесли ключ і відкрили церкву для українських священників, які освятили старовинний храм з благословіння керуючого Чернігівською єпархією Архієпископа Євстратія (Зорі).

Чин малого освячення очолив протоієрей Роман, благочинний Бахмацького району, капелан батальйону “Золоті Ворота”.

Отець Роман попри поранення, яке отримав на фронті російсько-української війни під час виконання своїх пастирських обов’язків, приїхав серед перших захищати вірян від зазіхань функціонерів Московського Патріархату. У проповіді він подякував громаді за принципову українську позицію.

Йому співслужив протоієрей з Донбаса Ігор Шемяков і отець Євген Орда, клірик кафедрального Катеринівського собору в Чернігові, капелан ОП “Північ”.

До Біловежів Перших в суботу приїхав і народний артист України Тарас Компаніченко, які зібрався до чернігівського села як тільки почув про наміри посіпак РПЦ в Україні захопити місцевий храм. Він розрадив присутніх своїми піснями.

Настоятель храму протоєрей Володимир Павлина запросив громаду та прочан, що прибули до села, на молитву до відреставрованого храму і на святкування Великого Свята – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, яке припадає на неділю, 27 вересня.

Громада храму святого Олександра ПЦУ села Біловежі Перші на Чернігівщині в суботу відстояла свій храм, але зараз ситуація в селі залишається напруженою.

Джерело: duhovnyfront.com.ua