Втручання РПЦ в сербське питання

Без рубрики 27 мая 2020 пока нет комментариев

В сербському питанні РПЦ не забарилася із відповіддю та в ефірі російському телеканалу «Россия-24» керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Іларіон (Алфєєв) заявив, що президент Чорногорії розпочав шлях проти свого власного народу.

Під час свого виступу митрополит Іларіон зазначив, що Сербська православна церква в Чорногорії – це церква чорногорського народу. А дії президента Чорногорії подібні діям п’ятого президента України Петра Порошенка, який нібито «розіграв церковну карту» для набрання балів в передвиборчій боротьбі. Також, Іларіон вважає, що Джуканович намагається створити «якусь» нову церкву, а тому не розуміє, що таке сама церква і не розуміє власний народ.

Такими публікаціями РПЦ вкотре підкреслює, що агресивне втручання у справи незалежних держав є невід`ємною складовою політики Москви. Більше того, Кремль принципово відкидає право кожного незалежного народу визначити власний вектор духовного розвитку. Дещо істеричні і сповнені зухвалими твердженнями заяви митрополита Іларіона є не більше, аніж проявом панічного страху перед неминучою втратою важелів впливу на європейському просторі.

Якщо ж народ незалежної Чорногорії та її офіційна влада продемонструють наполегливість, волю та рішучість, то Чорногорська православна церква цілком вірогідно зможе отримати власну автокефалію. Таким чином, Росія може остаточно втратити Балкани, як один із стовпів поширення «руского міра» на карті Європи.

Джерело: spzh.news.ru