Адепти «русского мира» активізувались у Словаччині

Без рубрики 27 февраля 2020 пока нет комментариев

Чеське видання Gojda поширило цікаву статтю про те, як РПЦ проводить ідеологічну обробку в інтересах «руського миру» серед громадян Європейського Союзу, у даному випадку — громадян Словацькоі Республіки.
Мова йде про Пряшівський університет в Словаччині, який є третім за кількістю факультетів і єдиним вузом богословської освіти в країні, де частина навчання відбувається в семінарії.
Університет має греко-католицький і православний богословські факультети, навчання на яких має попит серед громадян сусідніх країн. До складу університету входять також Пастирський центр і Православна духовна семінарія.

Оприлюднена інформація вкотре підтверджує агресивну діяльність Кремля у Європі, до якої залучається його потужний ідеологічний інструмент — Російська православна церква

Вплив Кремля на православне середовище посилюється. Зросла ідеологічна складова, яка через адептів «русского мира» проникає до релігійних навчальних закладів у Східній Європі. Про це пише чеське видання Gojda.

Як приклад, називає Пряшівський університет в Словаччині, який є третім за кількістю факультетів і єдиним вузом богословської освіти в країні, де частина навчання відбувається в семінарії.

Університет має греко-католицький і православний богословські факультети, навчання на яких має попит серед громадян сусідніх країн. До складу університету входять також Пастирський центр і Православна духовна семінарія.

«Саме Православну семінарію Москва використовує для ідеологічної обробки семінаристів в інтересах РПЦ і «русского мира», — повідомляє чеське видання.

Ректором семінарії та професором факультету «Православного богослов’я» є Мілан Герка. Він же — протоієрей Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, доктор богослов’я, секретар Священного Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

Мілан Герка та викладачі факультету, за інформацією Gojda, «проводять агітаційну роботу в студентському середовищі щодо поширення ідей т.зв. «русского мира», нав’язування думки про «закарпатську націю», спростування факту існування України як самостійної держави в історичному та сучасному контексті, заперечення існування державної мови, автокефальної церкви».

Відзначається також, що ректор Герка — випускник церковної семінарії РПЦ в Ленінграді ще часів колишнього СРСР. Він активний прихильник політики президента РФ Володимира Путіна, проповідує в православній семінарії ідею відновлення статусу Росії як «старшого брата» для всіх слов’янських народів, негативно висловлюється про підтримку Константинополем створення на території України автокефальної Православної церкви України.

Студентам же, які дискутують і висловлюють незгоду з такою позицією, погрожують виключенням з університету і відлученням від Церкви.

Видання згадує й інших «проросійських» проповідників семінарії.

«Наприклад, ієромонах Агафангел також просуває ідеї «русского мира», бере участь в організації в Україні хресних ходів Московського патріархату, періодично їздить до Москви.

Священик Марек Цицу, віце-президент братства православної молоді Словаччини, яке функціонує в рамках Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, проводить богослужіння в одній із парафій Московського Патріархату в Закарпатській області також відрізняється проросійськими поглядами», — вказується в повідомленні Gojda.

Керівники Православної Церкви Чеських земель і Словаччини найближчим часом збирається відвідати Йорданію для участі в т.зв. «нараді представників Помісних Церков», де Москва хоче засудити рішення Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній церкві України і поставити під сумніви першість Константинопольського Патріархату.

6 січня 2020-го виповнився рік з дня отримання Україною томосу про автокефалію Української православної церкви. Тоді у Стамбулі відбулася церемонія передачі томосу про автокефалію об’єднаної Української православної церкви митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.