Автокефалія для Чорногорії: Москва та Белград категорично проти

Без рубрики 5 августа 2020 пока нет комментариев

Росія вкотре захищає «русскій мір» на Балканах, адже Томос для Чорногорії може стати вирішальним ударом по російському впливу в цьому регіоні. Цього разу на захист «руского міра» став голова зовнішньоцерковних зв’язків Російської православної церкви митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв). Він категорично засудив прагнення чорногорців мати власну автокефальну Чорногорську православну Церкву і назвав це боротьбою із власним народом.

«Усі, хто працює проти Церкви, йдуть прямо проти свого народу», – сказав Алфеєв коментуючи ситуацію із Сербською православною церквою в Чорногорії.

Також митрополит Іларіон, висловив підтримку вірянам Сербської церкви, які виходять на антиурядові мітинги і так звані хресні ходи.

Митрополит Іларіон вважає, що події в Чорногорії виходять за рамки місцевого питання. «У Чорногорії нападають не на Сербську Церкву, а все православ’я», – сказав єпископ, додавши, що вірні в Росії, як і верхівка Церкви, уважно стежать за подіями в Чорногорії. Варто зазначити, що Іларіон не бреше, адже верхівка Кремля настільки слідкує за подіями в Чорногорії, що на мітингах Сербської Церкви були помічені спецслужби Російської Федерації.

Росія намагається всякими способами підтримати чужу для Чорногорії церкву – Сербську. Прагнення чорногорців здобути власну незалежну церкву, в Кремлі пояснили як «агресивним націоналізмом» і боротьба «проти власного народу і Церкви». Всі дії спрямовані на здобуття автокефалії названі «розколом» і «боротьбою з православ’ям».

Зауважимо що президент Сербії цьогоріч їздив на військовий парад до Кремля. Це був чи не єдиний європейський лідер який відвідав цей захід. Він також пожалівся Путіну на гоніння православних в Чорногорії. Не дивно, що Путін буде через всі засоби, включаючи Російську церкву підтримувати свого союзника, а також його Сербську православну Церкву.

Також, варто зазначити, що президент Чорногорії збирається домогтися відновлення Чорногорської автокефальної церкви. Нещодавно він заявив, що буде «до останнього подиху працювати над створенням Православної церкви Чорногорії».

Джерело: duhovnyfront.com.ua